ورود به سایت

فراموشی گذرواژه؟ عضویت

بیت‌کوین جهانی می‌شود/ ثبت مقررات استفاده از ارزهای مجازی در ژاپن

به گزارش واحد اخبار و اطلاع رسانی سیتکس‌کوین CitexCoin؛ در حوزه ارزهای رمزنگاری شده و به نقل از سایت عصر بانک؛ به گزارش اسپوتنیک، مایک‌کایاموری رئیس شرکت کوئینکس ژاپن معتقد است که ارزهای مجازی احتمال دارد که به عنوان یک ارز جهانی استفاده شود اما بعید است بتواند دلار را پشت‌سر بگذارد.

 

رئیس شرکت کوئینکس افزود: بیت‌کوین می‌تواند با فلزات گرانبها نظیر طلا مقایسه شود اما استفاده از بیت‌ کوین راحت‌تر است.

 

کایاموری توضیح داد:«تصور نمی‌کنم کسی، دولتی یا بانکی بتواند فتیله بیت‌کوین را پایین بکشد. حمل طلا بسیار سخت است اما اگر من بیت‌کوین داشته باشم می‌توانم به راحتی آن را برای شما ارسال کنم.»

 

فکر می‌کنم بیت‌کوین یک نوع پیشرفته طلا است. بانک‌های مرکزی جهان با این پدیده نوظهور بسیار محتاطانه عمل می‌کنند. اگر چه در این میان برخی به دنبال کشف امکانات، قابلیت‌ها و حتی توسعه ارزهای مجازی هستند.

 

کایاموری در یک مصاحبه اعلام کرد: بازار ارزهای مجازی نیازمند مقررات و قوانین دولتی است چرا که ارزهای ملی توسط ملت‌ها کنترل می‌شود. بنابراین هر کشوری باید به سمت ثبت قوانین و مقررات برای مبادلات این نوع ارز بروند و اگر چنین شود فکر می‌کنم که ارزهای مجازی چیز خوبی خواهد بود.

 

وی خاطرنشان کرد: ژاپن نخستین کشوری است که بازار ارزهای مجازی را قانونمند کرد و کره جنوبی می‌تواند به دومین کشور تبدیل شود که انتظار می‌رود اوایل سال ‌آینده این قوانین ارزهای مجازی در این کشور اجرا شود.

 

رئیس شرکت کوئینکس ژاپن همچنین خاطرنشان کرد که مشتری‌ها با وجود چنین مقررات و قوانینی که دولت ژاپن ایجاد کرد به شرکتش اطمینان پیدا کردند.

 

کایاموری با بیان اینکه حجم مبادلات شرکت کوینکس در ماه اکتبر 7.8 میلیارد دلار بوده، گفت: ما در حال حاضر یک مؤسسه مالی هستیم نه در سطح بانک اما مشتری‌های ما احساس امنیت و آرامش بیشتری می‌کنند.

 

همچنین کایاموری گفت: شرکت ژاپنی کوینکس آماده است تا با افراد و شرکت‌های روسی در این زمینه کار کند و تکنولوژی و پلت‌فرم‌های لازم را فراهم کند.

 

وی همچنین گفت: ما نمی‌خواهیم در روسیه فعالیت کنیم چرا که نمی‌دانیم قوانین مربوط به آنها چگونه است. هر چیزی که ناشناخته باشد خودش خطر است بنابراین ما تمایل داریم با شرکت‌های پیشرفته روسی که به استفاده از ارزهای مجازی علاقه‌مند هستند شریک باشیم اما مسأله مهم این است که این دولت بتواند درباره امنیت اینها و ثبت قوانین اطمینان بدهد.

 

در سال آوریل 2017 بیت‌کوین برای استفاده در مناقصه قانونی در ژاپن شناخته شد، در اواخر سپتامبر دولت ژاپن و آژانس خدمات مالی این کشور (FSA) به طور رسمی مجوز صرافی 11 ارز مجازی را صادر کردند که یکی از آنها هم کوینکس بود.

 

واحد اخبار و اطلاع رسانی سیتکس‌کوین CitexCoin؛ در حوزه ارزهای رمزنگاری شده، بیت کوین و بلاکچین.

منبع :
عصر بانک / asrebank.ir

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

perm_identity

textsms