ورود به سایت

فراموشی گذرواژه؟ عضویت

رهایی بیت‌کوین: امیدهای جدید برای ETF

امیدهای تازه برای موفقیت ETF بیت‌کوینی از زبان تحلیلگر بلومبرگ

خبرگزاری بلومبرگ تأیید کرد: «امیدهای تازه‌ای» در زمینه‌ی اخذ تأیید رگولاتوری ایالات متحده برای ETF (صندوق قابل معامله در بورس) بیت‌کوین به وجود آمده است.

یکی از تحلیلگرهای بلومبرگ به نام اریک بالچوناس در بخشی از مصاحبه‌ی خود اظهار کرد که مجدداً تعدادی از افراد تأثیرگذار گرد هم آمده‌اند و کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا نیز رویکردهای منعطف‌تر و تعدیل شده‌تری اتخاذ کرده است و از این رو، احتمال شکل‌گیری صندوق ETF در آینده بسیار بیشتر شده است.

وی در ادامه گفته است که: «در حال حاضر، CBOE (بورس اختیارات شیکاگو – بورس اختیار معامله) را داریم که اعلام کرده می‌خواهد قراردادهای آتی بیت‌کوین را ثبت کند و در صورت کسب تأییدیه از سوی نهادهای مالی و دولتی، این قراردادها رگولاتوری خود را به دست خواهند آورد و این امور باعث می‌شوند که نقدینگی بیشتری در آینده وارد این بازار شود».

به نظر من این کار بسیار بزرگی است. این کار با کمک کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا انجام می‌شود.

 

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا پیشتر در فروردین ماه شکل‌گیری ETF از سوی برادران وینکلیووس را رد کرده بود و این اقدام آنها منجر به نوسانات قابل توجهی برای بیت‌کوین شد اما در نهایت، محبوبیت این پول رمزپایه را به طور چشمگیری افزایش داد.

 

اکنون، یکی از وکلای نماینده‌ی برادران وینکلیووس در سمت مشاور بخش مدیریت سرمایه‌گذاری رگولاتوری‌ها ایفای نقش می‌کند. وی معتقد است که:

این کار بسیار سودمند خواهد بود. به نظر من کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا نیز نشانه‌هایی از خود بروز داده است و به نظر می‌رسد که نسبت به سال گذشته بسیار انعطاف‌پذیرتر شده باشد.

 

علاقمندی بسیار زیاد سرمایه‌گذاران عمده مانند فعالان وال‌استریت نیز امسال به یکی از بحث‌های داغ جمع‌ها و گروه‌های بیت‌کوینی تبدیل شده است و رویدادهای بزرگی در حال وقوع هستند که همگی به افزایش حضور چهره‌های مهم و شناخته شده‌ی حوزه‌ی حقوقی و مالی در زمینه‌ی بهره‌برداری از پول‌های رمزپایه مربوط می‌شوند.

حرف آخر آنکه:

هنگامی که برای یک ابزار مالی ETF تشکیل می‌شود، در اصل یعنی زمان پرواز آن رسیده است.

س

منبع :
بلومبرگ

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

perm_identity

textsms