ورود به سایت

فراموشی گذرواژه؟ عضویت

چگونه بیت‌کوین در سال 2021 به قیمت 100 هزار دلار می‌رسد…

همان طور که شاهد بوده‌ایم، قیمت بیت‌کوین طی هفته‌های اخیر افزایش قابل توجهی داشته است و سقف‌های تاریخی خود را یکی پس از دیگری با قدرت تمام شکسته است. در حال حاضر، قیمت بیت‌کوین با ثبات نسبی عملاً روی کف مناسب 3400 دلاری ایستاده است. از ابتدای سال میلادی جاری و در همین بازه‌ی 8 ماهه، قیمت بیت‌کوین سه برابر شده است و بسیاری از معامله‌گران و تحلیل‌گرهای حرفه‌ای عقیده دارند که قیمت‌ها از این هم فراتر خواهد رفت. یکی از تحلیل‌گرهای ارشد گلدمن ساکس (شرکت خدمات مالی و بانک‌داری آمریکایی و چند ملیتی) بر این باور است که در موج جاری به قیمت 3900 دلار خواهیم رسید و این در حالی است که یکی از تحلیل‌گرهای RT و از فعالان بازار به نام مکس کیسر می‌گوید قیمت 5000 دلار در تیررس ما قرار گرفته است. به نمودار قیمت بیت‌کوین که مربوط به همین بازه‌ی حدوداً هشت ماهه است برگرفته از CoinMarketCap توجه کنید.

دنیس پورتو، استاد دانشگاه هاروارد و سرمایه‌گذار بیت‌کوین، معتقد است که ظرف چند سال شاهد قیمت‌هایی خواهیم بود که بسیار فراتر از این پیش‌بینی‌ها و کاملاً باورنکردنی هستند!

در مصاحبه با بیزینس اینسایدر انگلیس، پورتو توضیح می‌دهد که در صورت پیروی از قانون مور (یکی از قوانین طلایی فناوری دیجیتال)، قیمت بیت‌کوین در فوریه‌ی 2021 به 100 هزار دلار به ازای هر کوین می‌رسد (صفحه‌ی ویکیپدیای قانون مور برای مطالعه‌ی بیشتر: پیوند).

 

قانون طلایی حوزه‌ی فناوری پیش‌بینی می‌کند که قیمت بیت‌کوین در سال ۲۰۲۱ از ۱۰۰۰۰۰ دلار عبور خواهد کرد

طبق نظر پورتو، فناوری‌های دارای رشد بسیار سریع یک ویژگی مشترک دارند و آن ویژگی هم این است که سودمندی آنها در یک قاب زمانی یکسان و قابل تکرار دو برابر می‌شود. از دید سنتی، قانون مور همواره برای حوزه‌ی فناوری‌های رایانه‌ای کاربرد داشته است، اما پورتو می‌گوید قیمت بیت‌کوین تا کنون کم یا بیش از این گرایش پیروی کرده و هر هشت ماه یک بار در طول تاریخ خود دو برابر شده است.

 

وی می‌گوید:

«مشخصاً، قانون مور برای تعداد ترانزیستورهای روی یک مدار مطرح شده است، اما می‌توان آن را برای تمام فناوری‌های دیجیتال به کار گرفت… تمام فناوری‌هایی که به صورت نمایی رشد می‌کنند (یعنی «از قانون مور پیروی می‌کنند») این ویژگی دو برابر شدن را در دل خود به صورت نهفته دارند».

 

البته، قانون مور را نمی‌توان تا بی‌نهایت بسط داد. سرانجام، به وضعیتی می‌رسیم که در آن مدارها دیگر نمی‌توانند ترانزیستور بیشتری بر روی خود داشته باشند. به طور مشابه، قیمت بیت‌کوین نیز نمی‌تواند تا ابد هر هشت ماه یک بار دو برابر شود؛ وقتی که میزان پذیرش بیت‌کوین به توده‌ی بحرانی خود نزدیک شود، نرخ قیمت آن بایستی لزوماً اندکی متعادل‌تر شود.

 

با فرض اینکه بیت‌کوین در میان‌مدت از این قاعده‌ی طلایی پیروی کند، پورتو پیش‌بینی می‌کند که قیمت بیت‌کوین در فوریه‌ی سال 2021 به صد هزار دلار خواهد رسید. در چنین شرایطی، ارزش بازار بیت‌کوین به حدود 1.6 تریلیون دلار خواهد رسید. ناگفته پیدا است که بیت‌کوین 100 هزار دلاری چه شور و شعفی در میان سرمایه‌گذاران کنونی بیت‌کوین به پا خواهد کرد (البته، به شرطی که بتوانند شکیبایی کرده و بر وسوسه‌ی فروش بیت‌کوین‌های خود غلبه کنند).

 

نکته‌ای که در اینجا جالب است به آن اشاره کنیم این است که حداقل یکی از سرمایه‌گذاران بیت‌کوین از این پیش‌بینی خوشحال نخواهد شد! او کسی نیست جز جان مک‌آفی: از مهندسان پیشتاز نرم‌افزارهای نامتمرکز که پیشتر در یک برنامه‌ی زنده‌ی تلویزیونی پیش‌بینی کرده بود قیمت بیت‌کوین در سال 2020 به 500000 دلار خواهد رسید!

نظر شما در رابطه با آینده‌ی قیمتی بیت‌کوین چگونه است؟ دیدگاه‌های خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید.

 

منبع :
کریپتوکوینزنیوز

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

perm_identity

textsms